14.4 C

Zeničanka Merjem Bošnjak osvojila zlato na karate turnirima u Tuzli i Živinicama (FOTO)

KK Perfekt

Karate klub “Perfekt” Zenica proteklog vikenda ostvario je značajne uspjehe na dva karate turnira, održana u Tuzli i Živinicama. Takmičari kluba pokazali su izvanredne rezultate, osvojivši ukupno 16 medalja.

U subotu, 12. oktobra 2024. godine, Karate klub “Perfekt Zenica” učestvovao je na Otvorenom prvenstvu “Tuzla 2024”, turniru koji je okupio 22 kluba, 266 učesnika i 342 prijave. Klub su predstavljala dva takmičara, koji su osvojili dvije medalje:

• Hamza Bošnjak osvojio je drugo mjesto i srebrnu medalju u kategoriji kate za dječake od 8 godina.
    • Merjem Bošnjak zauzela je prvo mjesto i zlatnu medalju u kategoriji borbe za djevojčice od 11 godina (44+ kg).

Dan kasnije, u nedjelju, 13. oktobra 2024. godine, takmičari Karate kluba “Perfekt” Zenica učestvovali su na 5. Kolu karate lige Tuzlanske regije u Živinicama. Turnir je okupio 21 klub sa 427 učesnika i 513 prijava. Karate klub Perfekt Zenica nastupio je sa 11 takmičara, koji su osvojili 14 medalja.

Osvojene zlatne medalje:

• Adilović Adila – kate, djevojčice, oranž pojas (9 godina)
    • Bešo Ejna – kate, djevojčice (9 godina)
    • Smajić Adna – kate, djevojčice (10 godina)
    • Bošnjak Merjem – borbe, djevojčice (11 godina, +44 kg)
    • Ekipno djevojčice (8/9 godina) u sastavu:
    1. Adilović Adila
    2. Bajrambašić Sanari
    3. Bešo Ejna

Srebrene medalje:

• Buljugić Iman – kate, dječaci, oranž pojas (-7 godina)
    • Bešo Ejna – borbe, djevojčice (8/9 godina, -28 kg)
    • Dizdar Belmin – borbe, kadeti (-52 kg)
    • Pinjić Dalia – borbe, djevojčice (11 godina, -36 kg)
    • Ekipno djevojčice (10/11 godina) u sastavu:
    1. Bošnjak Merjem
    2. Macanović Sumeja
    3. Pinjić Dalia

Bronzane medalje:

• Bajrambašić Sanari – borbe, djevojčice (8/9 godina, -28 kg)
    • Dizdar Belmin – kate, kadeti
    • Smajić Adna – borbe, djevojčice (10 godina, -34 kg)

Posebno priznanje dobila je Kovač Asja, koja je osvojila učesničku medalju u kategoriji kate za djevojčice od 10 godina, dok je u borbama osvojila četvrto mjesto.

Ekipu su predvodili licencirani treneri Ivana Džanković i Nermin Bošnjak, koji su izrazili zadovoljstvo napretkom svojih takmičara i njihovim izvanrednim rezultatima.

Karate klub “Perfekt” Zenica nastavlja s treninzima u Osnovnoj školi “Edhem Mulabdić” u Zenici, a ujedno poziva sve zainteresovane da se pridruže klubu. Klub se može pohvaliti sjajnim rezultatima u 2024. godini, u kojoj su učestvovali na 34 turnira i osvojili ukupno 356 medalja.

Sljedeći nastupi planirani su u Banjoj Luci, Sarajevu i Mostaru, a početkom novembra klub će učestvovati i na turniru u Novom Sadu.