11.2 C

Zeničanka Ejna Bešo najuspješnija takmičarka turnira u Mostaru (FOTO)

KK Perfekt Zenica

Karate klub “Perfekt” Zenica u nedjelju je nastupio na Međunarodnom karate turniru “3. ZRINJSKI KARATE KUP” u Mostaru.

Na turniru je učestovalo 50 klubova sa 720 prijava iz Slovenije, Hrvatske, Srbije, Crne Gore i BiH.

“Naš karate klub Perfekt Zenica je učestvovao sa 10 takmičara i ukupno smo osvojili 16 medalja u kategorijama kate, kate ekipno i borbe. Osvojili smo 8 zlatnih medalja i 8 pehara za prvake kategorija, zatim 5 srebrenih, 2 bronzane i 1 učesničku medalju”, ističe glavni trener kluba Nermin Bošnjak.

Prva mjesta,zlatne medalje i pehare su osvojili:

• Jusić Jusuf KATE – Dječaci – Oranž pojas (9 g)
    • Adilović Adila KATE – Djevojčice – Oranž pojas (10 g)

Druga mjesta i srebrene medalje su osvojili:

• Jusić Jusuf KATE – Dječaci – Oranž pojas (10 g)
    • Jusić Nahla KATE – Djevojčice – Oranž pojas (-7 g)
    • Adilović Adila KATE – Djevojčice – Oranž pojas (9 g)
    • Adilović Adila BORBE – Djevojčice 8/9 g. +36kg
    • Smriko Hatidža KATE – Seniorke

Treća mjesta i bronzane medalje su osvojili:

• Kadrić Dalila KATE – Djevojčice – Oranž pojas (10 g)
    • Dizdar Belmin KATE – Kadeti

“Učesničku medalju je osvojila naša Dalila Kadrić u kategoriji kate djevojčice 11+ oranž pojas. Naša Amina Mušinović je radila meč za medalju u kategoriji borbe djevojčice 11 godina do 44 kg. Izuzetno smo zadovoljni i ponosni nastupima naše djece i ostvarenim uspjehom. Naš klub je zauzeo visoko 5 mjesto u ukupnom plasmanu od 50 klubova, dok smo u neslužbenim kategorijama zauzeli 6 mjesto. Dokazali smo da se trud i rad isplate, te da jedino svakodnevnim treninzima i redovnim nastupima na turnirima možemo izgraditi kvalitetne takmičare. Naša perfektanka EJNA BEŠO je sa osvojene 4 zlatne medalje najuspješnija takmičarka turnira u službenim kategorijama. Merjem Bošnjak je sa osvojene 2 zlatne medalja zauzela visoko 6 mjesto. Adila Adilović je zauzela visoko 3 mjesto u neslužbenim kategorijama, dok je Jusuf Jusić 6 mjesto”, kaže Bošnjak.

Ekipu kluba je predvodio licencirani trenerski tim Hatidža Smriko, Ivana Džanković i glavni trener kluba Nermin Bošnjak.

“Slobodno vrijeme smo iskoristili da prošetamo starom čaršijom i posjetimo Stari Most.
    Moramo se zahvaliti roditeljima koji su cijeli dan bili uz djecu, ekipu, trenere i klub. Naš klub nastavlja sa svakodnevnim treninzima u Osvnovnoj školi Edhem Mulabdić u Zenici. Sljedeći vikend nastupamo na tri turnira u subotu kod naših drugara u Vogošći i Herceg Novom/ Crna Gora/, te u nedjelju u Kotoru /Crna Gora/. Vikend poslije putujemo kod naših drugara u Živince”, poručuje na kraju Bošnjak.

Upis novih članova je otvoren i pozivaju sve zainteresovane da postanu dio Perfekt porodice svaki radni dan sa početkom od 19:00 sati.