13.7 C

Sjajna Lana Pudar se plasirala u novo polufinale

Najbolja bosanskohercegovačka plivačica, Lana Pudar plasirale se u finale discpline 50 metara leptir na Evropskom juniorskom prvenstvu u Bukureštu.

- Izbori 2024 -

Lana je plivala u petoj grupi kvalifikacija i osvojila prvo mjesto sa vremenom 26.94, te ukupno treće najbolje vrijeme u kvalifikacijama.

Lana Pudar Tabela 3

Mladu Mostarku danas od 16 sati očekuje finale discipline 200 metara leptir, a sat vremena nakon toga i polufinale 50 metara leptir.

Najbolja bh. plivačica u četvrtak je osvojila srebrenu medalju u disciplini 100 metara delfin, tako da će danas imati prilku za novo odličje.