17.7 C

Široki upisao prvu pobjedu, u drugom poluvremenu Čelik ostao bez tri igrača

U prva dva susreta 5. kola BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine nogometaši Sarajeva u Kaknju su igrali bez golova s ekipom Mladosti, dok je Krupa na domaćem terenu pobijedila Olimpic sa 2:0 (1:0).

- Izbori 2024 -

Ekipa Krupe nastavila je sa sjajnim rezultatima. Novi premijerligaš je na domaćem terenu ostvario drugu pobjedu u sezoni, a sa dva nova pogotka Elvir Koljić ( 35. i 61. minuti) izdvojio se na čelu liste strijelca sa sedam golova.

Nogometaši Sarajeva i Mladosti zabilježili su svoj drugi remi u prenstvu, a uz Slobodu, ostali su jedine neporažene ekipe u dosadašnjem dijelu sezone.

Na tabeli Sarajevo je ostalo na drugoj poziciji sa devet bodova, dok je sa bodom manje ekipa Krupe skočila na treće mjesto.

Treći susret današnjeg programa Čelik – Široki Brijeg je u toku, dok se od 20.30 sati u derbiju kola u Mostaru sastaju Zrinjski i Sloboda.

Nogometaši Širokog Brijega zabilježili su prvu pobjedu ove sezone u BH Telecom Premijer ligi BiH. Širokobriježani su večeras na zeničkom Bilinom polju slavili protiv Čelika sa 1:0 (0:0), golom Luke Menala u 85. minuti.

Zeničani su od 60. minute igrali s igračem manje, nakon što je Anes Haurdić dobio crveni karton zbog oštrog starta s leđa nad Denijem Ćorićem.

Do kraja utakmice Čelik je ostao još bez dvojice igrača zbog crvenog kartona.