23.1 C

Reprezentacija Bosne i Hercegovine u finalu Evropskog prvenstva košarke u kolicima (FOTO)

Naši reprezentativci u izuzetno dramatičnoj polufinalnoj utakmici protiv nacionalne selekcije Latvije, savladavši ih rezultatom 74:72, izborili su finale koje je na rasporedu danas u 16:45 sati u Areni Hotela Hills na Ilidži.

Odličnim ulaskom u utakmicu naša ekipa je u prvoj četvrtini stekla prednost od 16 poena razlike koja se do poluvremena istopila na 3 poena. U nastavku utakmice se igralo koš za koš te smo izuzetno disciplinovanom igrom i uloženim naporima svih igrača na terenu došli do zaslužene pobjede.

- Izbori 2024 -

Finalnu utakmicu naši reprezentativci igraju protiv izuzetno jake ekipe Švicarske od koje su poraženi u grupnoj fazi takmičenja.

Ulaskom u finale, reprezentacija Bosne i Hercegovine je ponovo obezbijedila povratak u A diviziju, među 10 najboljih reprezentacija Evrope, nakon što je iz iste izbačena zbog nedostatka finansijskih sredstava za odlazak na takmičenje u elitnom rangu.

Ovim putem čestitamo igračima kao i stručnom štabu na ovom velikom uspjehu te smo sigurni da će učiniti sve da ostvare dobar rezultat i u finalu.