18.8 C

Rafteri rafting kluba Bosna iz Zenice na Svjetskom i Evropskom rafting prvenstvu (FOTO)

Proteklog vikenda 02.06.2024. godine je završeno Svjetsko prvenstvo u raftingu koje je održano u Banja Luci na rijeci Vrbas od 27.05 – 02.06. 2024. godine.

Na ovom prvrnstvu je učestvovala i seniorska ekipa R4 rafting kluba Bosna iz Zenice i rafting klub Dajak iz Banja Luke, kao predstavnici Bosne i Hercegovine u muškoj seniorskoj konkurenciji.

Ekipu rafting kluba Bosna na ovom prvenstvu predstavljali su takmičari Sanjin Smriko, Bojan Alić, Belmin Kobilica i Ahmed Tursanović.

Na ovom velikom rafting takmičenju učestvovalo je preko 60 timova u različitim kategorijama iz 20 država svijeta.

“Naši momci su u ukupnom poretku svih rafting disciplina osvojili 14. mjesto dok su rafteri kluba Dajak iz Banja Luke bili uspješniji i osvojili 4. mjesto u (seniorskoj konkurenciji), 1. mjesto u (master konkurenciji) i osvojili zlatnu medalju”, poručuju iz kluba Bosna.

Postignuti rezultati na ovom prvenstvu još jednom potvrđuju da se Bosna i Hercegovina nalazi u samom vrhu u svijetu rafting sporta.

Veoma dobra organizacija, gostoprimstvo domaćina rafting klub Kanjon iz Banja Luke kao i sigurnost takmičara bili su na veoma visokom nivou.

Završnicom Svjetskog prvenstva 02.06.2024. godine u Konjicu na rijeci Neretvi je održano 3. kolo Rafting Federacije BiH i ujedno provjera staze za Evropsko prvenstvo koje se održava u Konjicu na rijeci Neretvi od 10. do 15.06.2024. godine.

Na ovom prvenstvu su učestvovali rafting timovi iz Konjica, Zenice, Tuzle Jajca.

Ekipu afting kluba Bosna na ovom prvenstvu predstavljali su takmičari u sastavu Dajan Vinovčić, Sanel Aluhođžić, Amnel Gavranović I Zoran Kuljić

Rafteri RK Bosna iz Zenice su u svim disciplinama osvojili 1. mjesto i u ukupnom poretku ubjedljivo završili takmičenje rafting Federacije BiH na 1. mjestu.

Ovim rezultatima rafteri RK Bosna iz Zenice potvrđuju da su spremni za Evropsko prvenstvo koje se održava naredne sedmice u Konjicu na rijeci Neretvi i na kojem će predstavljati reprezentaciju Bosne I Hercegovine.