28.2 C

Poznati parovi četvrtine finala Copa Americe

Utakmicama trećeg kola grupe D završena je sinoć grupna faza ovogodišnjeg izdanja Copa Americe kojem je domaćin SAD nakon čega smo kompletirali sve parove nokaut faze.

Iz grupe D među osam najbolji plasirale su se selekcije Kolumbije i Brazila.

U trećem kolu u derbiju grupe D sinoć su Kolumbija i Brazil remizirali rezultatom 1:1, što je bilo na kraju dovoljno Kolumbijcima da zauzmu prvo mjesto sa sedam bodova, Brazil je bio drugoplasirani sa pet osvojenih bodova.

Raphinha je pogodio za Brazil u 12. minuti utakmice, dok je za Kolumbijce strijelac bio Munoz u drugoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena. Kolumbijcima je nakon VAR-a poništen i pogodak Sancheza u 19. minuti.

Kostarika je savladala Paragvaj sa 2:1, odigrali su Kostarikanci dobar turnir, uzeli bod Brazilu, ali na kraju sa četiri boda morali su se zadovoljiti trećoj poziciji u grupi D i nisu mogli do iznenađenja.

U sinoćnjoj utakmici strijelci za Kostariku bili su Calvo u trećoj i Alcocer u sedmoj minuti utakmice, dok je za Paragvaj pogodio Sosa u 55. minuti.

Dakle, kompletirani su parovi četvrtine finala Copa Americe 2024, a gledat ćemo duele:

Argentina – Ekvador (5. juli)
    Venecuela – Kanada (6. juli)
    Urugvaj – Brazil (7. juli)
    Kolumbija – Panama (7. juli)

Sada ide dan pauze na Copa Americi, nakon toga tri dana četvrtfinalnih duela.

Polufinala su zakazana za 10. i 11. juli, a utakmica za treće mjesto odigrat će se 14. jula.

Veliko finale zakazano je 15. jula na stadionu u Miamiju.

Titulu od prije tri godine brani selekcije Argentine koja je ujedno i najtrofejnija zajedno sa Urugvajem, obje reprezentacije su po 15 puta osvajale Copa Americu.