10 C

Pogledajte kako je Demirović majstorski postigao pogodak Nizozemskoj (VIDEO)

Demirović
    Ermedin Demirović

U prvom kolu Lige nacija, reprezentacija Bosne i Hercegovine suočila se s jakim protivnikom, gostujući kod Nizozemske koja je dokazala zašto važi za favorita, ali Zmajevi su pružili otpor, a Ermedin Demirović je bio junak trenutka za našu selekciju.

- Izbori 2024 -

Utakmica je počela dinamično, a domaći su poveli već u 13. minuti golom mladog napadača Joshue Zirkzeea, koji je preciznim udarcem glavom matirao bosanskohercegovačku odbranu. Uprkos ranoj prednosti, Zmajevi su pokazali borbenost i odlučnost da uzvrate udarac.

Preokret u igri Bosne i Hercegovine došao je u 27. minuti kada je Huseinbašić odigrao briljantnu loptu u prostor prema Ermedinu Demiroviću koji fantastično reaguje, primio loptu i majstorski savladao golmana domaćih. Njegov gol vratio je nadu u povoljan rezultat.

Ipak, u posljednjim sekundama prvog poluvremena, Nizozemci su ponovo zatresli mrežu. Tijani Reijnders je u 47. minuti iskoristio nepažnju odbrane Bosne i Hercegovine i postigao drugi pogodak za domaćine, te se na odmor otišlo s rezultatom 2:1 u korist Nizozemske.