18.8 C

Novak Đoković velikim preokretom do četvrtfinala i novog rekorda (VIDEO)

Novak Djokovic

Prvi reket svijeta Srbijanac Novak Đoković nakon velikog preokreta savladao je sa 3:2 u setovima Argentinca Francisca Cerundola u četvrtom kolu Roland Garrosa.

Đoković je sjajno otvorio meč i u prvom setu slavio sa ubjedljivih 6:1 te se tada činilo da će lagano doći do trijumfa i plasmana u četvrtifnala drugog Grand Slam teniskog turnira sezone.

No, u nastavku Cerundolo, inače 27. igrač svijeta, zaigrao je mnogo bolje te drugi set poslije velike borbe riješio u svoju korist sa 7:5. U nastavku meča Đoković je evidentno imao problema s povredom koljena što je Argentinac znao da iskoristi pa je dobio treći sa 6:3.

Četvrti set je donio pravu dramu. Prvi reket svijeta je djelovao nemoćno pa je Cerundolo brzo došao do breaka i poveo sa 4:2. Djelovalo je kao da će Đoković izgubiti, posebno zbog činjenice da da je koljeno i dalje dosta mučilo što je bilo primjetno. No, onda je uslijedio veliki preokret i Đoković je četvrti set riješio u svoju korist sa 7:5 i odveo meč u odlučujući, pet set.

Na otvaranju petog seta Đoković je napravio break i poveo sa 2:0. Ipak, Argentinac se nije predavao i uspieva izjednačiti na 2:2 te se vratiti u meč. Međutim, srbijanski teniser ponovo pokazuje zašto je najbolji ne svijetu te s novim breakom stiže do trijumfa 6:3 u petom setu, te konačne pobjede rezultatom 3:2.

Teniser sa najviše pobjeda na Grand Slam turnirima

Najbolji teniser svijeta je sinoćnom pobjedom u osmini finala došao do rekordne 370. pobjede na Grand Slam turnirima.

On je tako iza sebe ostavio Rogera Federera koji ima 369 pobjeda, Rafael Nadal je treći na vječnoj listi sa 314, na četvrtom mjestu je Jimmy Connors sa 233, dok je peti Andre Agassi sa 224 pobjede na četiri najveća teniska turnira.