9.6 C

Čelik upisao treću pobjedu, na Bilinom polju pala i Zvijezda (VIDEO)

NK Čelik NK Zvijezda

Utakmica 4. kola Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine između Čelika i Zvijezde odigrana je na stadionu Bilino polje u Zenici.

- Izbori 2024 -

Nogometaši Čelika su u 3. minuti došli do vodstva, obzirom da je igrač gostiju Buišić Mihailo postigao autogol.

Tokom prvih 20 minuta, Čelik je imao potpunu kontrolu nad igrom, stvarajući pritisak i dominirajući posjedom lopte. Sudije su se opet na Čelikovoj utakmici našle u centru pažnje zbog kontroverznog trenutka. U 23. minuti, nakon grubog starta igrača Zvijezde Azera Kozića nad Harunom Vardom, sudac je pokazao samo žuti karton, što je izazvalo negodovanje publike i stručnog štaba Čelika. Mnogi su očekivali strožiju kaznu za očito pregrubi prekršaj. Utakmica je nastavljena u napetom ritmu, a Čelik je nastojao dodatno povećati svoje vodstvo.

Do kraja poluvremena rezultat se nije mijenjao i na pauzu se otišlo sa 1:0 u korist Čelika.

Na samom početku drugog poluvremena, u 47. minuti drugi autogol postiže Ajdin Avdić i dovodi u Čelik u vodstvo od 2:0.

U 78. minuti Zvijezda je imala najbolju priliku na utakmici. Sa samo 5m ispred Čelikovog gola glavom puca Safet Čago, ali lopta odlazi pored desne stative.

U 85. minuti nova prilika za Zvijezdu. Denis Hasanović izlazi sam pred Durmu, ali golman Čelika fantastično interveniše i šalje loptu u korner.

Na kraju susreta rezultat je ostao nepromjenjen.