12.9 C

NK Čelik za mirniji kraj sezone pobijedio Simm Bau (VIDEO)

Čelik Simm Bau

Nogometaši Čelika pružili su uzbudljivu igru u okviru 25. kola Prve lige Federacije BiH protiv ekipe BFK Simm Bau na Bilinom polju. Susret je bio obilježen napetošću i iznenađujućim obratima na terenu.

Glavni sudija susreta bio je Pejić Mario iz Gruda, dok su ostali članovi suda bili delegat Hodžić Eldin iz Tuzle, pomoćnici Begić Josip iz Posušja, Mehinović Muris iz Lukavca i Nurić Suad iz Gračanice, te kontrolor Bubalo Silvio iz Mostara.

Utakmica je počela u 17 sati, a već u prvih nekoliko minuta gosti su stvorili pritisak na gol Čelika. U 12. minuti, Vladić je postigao pogodak za BFK Simm Bau, stavljajući ih u vodstvo od 0:1.

Uprkos početnom zaostatku, Čelik je pokazao veći posjed lopte i inicijativu tokom susreta. Većinu vremena igre se odvijalo na polovici gostiju, međutim gosti su bili opasniji u napadu i imali su nekoliko izglednih prilika za dodatno povećanje vodstva.

Prvo poluvrijeme završilo je s rezultatom 0:1 u korist BFK Simm Bau.

Poruka Robijaša na današnjoj utakmici NK Čelik – BFK Simm Bau

U drugom poluvremenu Čelik je došao do penala koji je sigurno realizirao Mašić, izjednačivši rezultat. Nakon toga, u 52. minuti Mašić je postigao još jedan pogodak, preokrenuvši rezultat na 2:1 u korist Čelika.

Nastavak igre donio je uzbuđenje i borbu za svaki centimetar terena, ali Čelik je uspio zadržati prednost do kraja susreta, osvojivši važna tri boda u ovom susretu.

Stopostotnu priliku u 93′ imao je Durmiš da poveća vodstvo Čelika, ali rezultat je ostao nepromjenjen.

Nakon današnjeg susreta, NK Čelik zauzima 8. poziciju na tabeli sa 38 bodova, a u narednom kolu tim sa Bilinog polja gostuje u Tuzli gdje će igrati protiv Slobode.