16.9 C

NK Čelik prvak Kantonalne lige ZDK

Nogometaši Čelika danas su u okviru 16. kola Kantonalne lige ZDK na Bilinom polju dočekali Napredak Šije i slavili uvjerljivu pobjedu rezultatom 4:1  čime su dva kola prije kraja prvenstva osigurali prvo mjesto i plasman u viši rang.

Zeničani su u ovaj meč krenuli furiozno kako bi što prije riješili pitanje pobjednika u ovom meču. Redale su se šanse pred golom gostiju, te je nevjerovatno šta su sve promašili ofanzivci Čelika.

Ipak, u 15. minuti nakon kornera koji je izveo Gabrijel Popović, najviši u skoku je Dženan Smajić koji pogađa prečku, ali na odbijenu loptu natrčava stoper Amar Muslić i postiže gol za 1:0 za domaće. Nastavili su se napadi Zeničana, ali Mahmutović, Čičak i Šehić nisu uspijevali da postignu gol. Na poluvrijeme se otišlo pri rezultatu 1:0 za ekipu Čelik.

Crno-crveni su odlično otvorili drugo poluvrijeme, Aidin Mahmutović u 48. minuti iskosa s lijeve strane sa oko 10 metara pogađa suprotni ugao gostiju za 2:0 za Čelik.

Samo dva minuta kasnije, novi gol u mreži gostiju, a poslije lijepe akcije i asistencije Harisa Šehića, drugi gol danas postiže Aidin Mahmutović za 3:0 nakon 50. minuta utakmice. Do kraja utakmice pala su još dva gola, strijelac za  4:0 bio je Besim Kolić povratnik u redove Zeničana, dok su i gosti u posljednjim trenucima postigli gol za konačnih 4:1 za ekipu Čelika.

Ekipa Čelik je danas i teoretski osigurala prvo mjesto u Kantonalnoj ligi ZDK, budući da ima sedam bodova prednosti nad ekipom Žepča 1919.

Crno-crveni će tako naredne sezone igrati u Drugoj ligi-Centar, te su preskočili prvu stepenicu ka cilju, a to je povratak u Premijer ligu BiH.

Ekipi Čelik je današnja pobjeda bila 15. u sezoni uz jedan remi, bez premca su ove sezone u ovom rangu takmičenja sa 46 bodova. S druge strane Napredak je ostao ne petoj poziciji sa 23 boda na svome kontu

Čelik-Napredak 4:1

Sastav ekipe Čelik: Sejmen, Muslić, Šabić, Šehić, Kovač, Piljug, Salkić, Popović, Smajić, Čičak i Mahmutović. Trener: Pavle Skočibušić.

Sastav ekipe Napredak Šije: Bašić, Buljubašić, Spahić, Škiljo, Muminović, Hasanić, Mašić, Ibrahimović, Muslija, Hafizović i Kovačević. Trener: Edin Halilović.