10 C

Nogometaši Čelika ubjedljivo pobijedili Jedinstvo na Bilinom polju (VIDEO)

Čelik Jedinstvo

Nogometaši Čelika večeras su na Bilinom polju igrali drugu utakmicu nove sezone Prve lige Federacije BiH. Protivnik je bila ekipa Jedinstva iz Bihaća.

- Izbori 2024 -

Na početku utakmice nekoliko manjih prilika za Čelik, međutim lopta nije prolazila blizu jedanaesterca. Priliku da ugrozi gol Jedinstva tim sa Bilinog polja je imao prilikom izvođenja lopte sa strane, ali siguran je bio golman Edis Nanić.

Tabaković je u 15′ minuti igre uposlio Međuseljca koji bez problema postiže pogodak za vodstvo Čelika.

U 25′ minuti igre je blizu jedanaesterca je oboren igrač Jedinstva, a sudija je dosudio slobodan udarac. Siguran je bio Hadžikadunić.

Nije dugo trebalo da Čelik povrati vodstvo. U 30′ minuti igre Smajlović postiže pogodak za 2:1.

I u nastavku prvog poluvremena uzbudljivo je bilo na Bilinom polju.

Mašić Anes je imao priliku da dovede Čelik u sigurno vodstvo protiv Jedinstva, ali siguran ovaj put golman Nanić.

Nogometaš Čelika je i pred kraj prvog poluvremena imao odličnu priliku da ugrozi gol Jedinstva, ali nažalost lopta prolazi pored gola.

Na kraju prvog poluvremena nogometaši Čelika su otišli na odmor sa golom prednosti.

Drugo poluvrijeme

U nastavku igre Čelik je u 47′ minuti imao manju priliku za gol iz slobodnog udarca, međutim lopta se odbila od živi zid.

U 51′ minuti igre Čelik Rašević sigurno pogađa gol, a nemoćan je bio golman Jedinstva.

Čelik je i u nastavku igre imao nekoliko dobrih prilika. U 69′ minuti Mašić iz slobodnog udarca loptom pogađa stativu, ali se ona odbija. Odbrana Jedinstva sigurno reaguje i izbacuje loptu van jedanaesterca.

Igrao se 78′ minut igre kada je Mašić sa strane ubacio loptu, a Međuseljac je šutira u gol za sigurno vodstvo Čelika.

U 89′ minuti igre Jedinstvo je imalo priliku da smanji vodstvo Čelika iz slobodnog udarca, međutim lopta odlazi iznad gola.

Čelik je tako na Bilinom polju ubjedljivo pobjedio NK Jedinstvo.

NK Čelik – NK jedinstvo 4:1