Posljednjeplasirani Radnički pobijedio Čelik na Bilinom polju (VIDEO)

Bilino Polje NK Celik

Na Bilinom polju u Zenici završen je susret 6. kola Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine između Čelika i Radničkog iz Lukavca.

- Izbori 2024 -

Tokom prvog poluvremena, Čelik ima inicijativu na terenu i igra se pretežno na polovici terena Radničkog. Najizgledniji priliku u 18. minuti je imao Talha kada je uspio savladati golmana Brezičanina, ali odbrsmbeni igrač Radničkog Dautovic uspijeva izbiti loptu. Sljedeću priliku, šut sa 15metara opet je uputio Talha, ali golman Radničkog brani.

U 39. minuti, na asistenciju Isakovića, sam pred golmanom se našao Martinović, ali golman Radničkog se još jednom istakao odličnom reakcijom i loptu šalje u korner.

Do kraja prvog poluvremena nije bilo izglednijih prilika i rezultat se nije mijenjao. Mreže su mirovale, pa su ekipa na pauzu otišle sa rezultatom 0:0.

U drugom poluvremenu prvu izgledniju priliku Radnički je imao u 72. minuti, kada je sa 25 metara iz slobodnog udarca pucao Makić. Lopta je završila iznad lijeve strane prečke Durminog gola.

Ekipa Čelika ne uspijeva stvoriti ozbiljniju priliku za pogodak, iako je u igru ušao i Mašić koji je zamijenio Isakovića.

U 86. minuti Radnički dolazi do vodstva preko Mušića.

Do kraja susreta Čelik nije uspio postići pogodak i ostalo je 0:1 za Radnički.

Prije ovog susreta Čelik je imao 10 bodova i drugo mjesto dijelio sa ekipama Gradina, Tošk i Goražde, dok je Radnički bio posljednji bez osvojenog boda u 5 kola, što dovoljno govori o sramoti koju su nogometaši Čelika priredili prisutnima na Bilinom polju.