22.6 C

Njemačka teškom mukom protiv Australije, novi gol nakon korištenja videotehnologije (VIDEO)

Pobjedom Njemačke 3:2 protiv Australije kompletirano je prvo kolo Kupa konfederacija.

- Izbori 2024 -

Elf je poveo već nakon 5. minuta igre kada je povratnu loptu u mrežu prvim golom za Njemačku pospremio Stindl. Njemačka je imala nekoliko lijepih prilika za 2:0, no nisu ih iskoristili pa su kažnjeni u 41. minuti kada je zabio Rogić. No, samo tri minute kasnije Elf opet vodi, ovog puta s bijele točke pogodio je Draxler.

Odmah na početku nastavka Löwova momčad zabila je treći gol, i to preko Goretzke koji je iskoristio dodavanje Kimmicha. U 56. minuti Jurić je vratio neizvjesnost u utakmicu golom koji je priznat tek nakon korištenja video tehnologije, a o kojem bi se opet moglo pričati.

Australija je do kraja tražila izjednačenje, ali rezultat se nije mijenjao.

U drugom kolu Njemačka igra protiv Čilea, a Australija čeka Kamerun.