12.7 C

Njemačka na Bilinom polju pobijedila BiH, Džeko opet strijelac

U Zenici je večeras odigrana utakmica trećeg kola Lige Nacija Lige A u okviru grupe 3. Reprezentacija Bosne i Hercegovine dočekala je Njemačku, a na kraju je rezultat glasio 2:1 u korist Njemačke.

Početak utakmice donosi dvije prilike. Prvo dobar pokušaj Bašića iz slobodnog udarca u četvrtoj minut, ide lopte pored gola golmana Nubela.

Njemačka je zaprijetila u sedmoj minuti nakon prekida, ali bez problema za Vasilja, šutirao je debitant Kleindienst. Mittelstadt pokušava u 15. minuti nakon jedne odbijene lopte, ali otišlo je to visoko preko gola golmana Vasilja.

Njemačka je imala prvi ozbiljan udarac u 25. minuti, pokušao je Gross sa 25 metara, lopta je otišla malo pored našeg gola. Minut kasnije na drugoj strani blokiran udarac Demirovića.

Nakon toga dosta uzbuđenja u Zenici. U 30. minuti sjajna akcija Njemačke, Andrich za Wirtza, ovaj petom ostavlja za Undava koji pogađa za 0:1.

Dvije minute nakon vodećeg gola poništen je pogodak Kleindiensta, a u 35. minuti kontra naše selekcije, no Demirović pogađa prečku, dosta sreće za Njemačku.

Minut nakon prečke stiže surova kazna, Undav se ubacuje iz drugog plana i pogađa za 0:2 što je bio i rezultat prvog poluvremena.

U nastavku Njemačka prijeti dva puta preko Undava, prvi put napadač gostiju šutira u 51. minuti pored gola, a u 54. minuti Barišić blokira njegov udarac. Isti igrač je postigao gol u 59. minuti, ali nakon VAR-a poništen je, ostalo je 0:2 u tim trenucima.

U 68. minuti poništen je Njemačkoj i treći pogodak, ovaj put je Gnabry pogodio, ali je dosuđen ofsajd, bio je prebrz fudbaler Bayerna.

Skandiranje protiv Saveza, pa pogodak Džeke za erupciju na tribinama

U 71. minuti korner za naš tim, Tahirović je sjajno ubacio, a Džeko lijepo pogađa glavom i smanjuje rezultat na 1:2. Korneru je prethodio udarac Šarića koji je blokirala odbrana Njemačke.

Džeko je postigao pogodak u trenucima kada se sa tribina čulo skandiranje protiv NFSBiH, a gol Džeke donio je i dramu u utakmicu.

Ušla je malo i nervoza u redove Njemačke u finišu meča, a do kraja utakmice bilo je prilika pred oba gola, ali bez promjene rezultata, ostalo je 1:2.