16.1 C

Lana Pudar u finalu Evropskog prvenstva

Najbolje bh. plivačice Lana Pudar i Iman Avdić nastupile su u polufinalu 200 metara delfin na Evropskom prvenstvo u Beogradu.

Lana Pudar je na kraju završila na drugom mjestu svoju utrku, dok je Iman Avdić bila na šestom mjestu.

Pudar je imala vrijeme 2:10.39, što je joj je bilo dovoljno za plasman u finale. Ispred nje je bila pobjednika Helena Bach s vremenom 2:07.39.

Inače, Avdić je upisala vrijeme 2:14.90 što nije dovoljno za finale.

Finale ja na programu u nedjelju od 18:46.

Pudar je do sada već bila u jednom finalu. U disciplini 100 metara delfin osvojila je osmo mjesto.

Sa druge strane Avdić je nastupila u disciplini 200 metara mješovito te je zauzela 12 mjesto uz novi državni rekord BiH.