13.7 C

Lana Pudar osvojila zlatnu medalju u disciplini 200 metara delfin (VIDEO)

Lana Pudar

Bosanskohercegovačka plivačica Lana Pudar osvojila je naslov evropske juniroske prvakinje na 200 metara leptir.

- Izbori 2024 -

Šesnaestogodišnja Mostarka je u finalu utrke na Evropskom prvenstvu u Bukureštu uvjerljivo slavila s rezultatom 2:08.92.

Drugo mjesto osvojila je Francuskinja Tabatha Avetand sa čak 3,14 sekundi lošijim vremenom od bh. plivačice, dok je brozna pripala Italijanki Anni Porcari (+3.18).

Lani Pudar ovo je druga medalja na Evropskom prvenstvu u Rumuniji, nakon što je u utrci na 100 metara leptir osvojila srebro.

Do kraja prvenstva će imati priliku za još jednu medalju s obzirom na to da je za manje od sat vremena očekuje polufinalna utrka na 50 metara leptir. U jutrošnjim kvalifikacijama najbolja bh. plivačica je osvojila treće mjesto te će joj polufinalna utrka biti treća po redu u jednom danu.