
Karate klub “Perfekt” Zenica ostvario je izvanredne rezultate na dva velika takmičenja proteklog vikenda. Na turniru “Ključ Open 2025”, održanom 22. marta, “Perfekt” Zenica se takmičio sa sedam sportista u 24 kategorije, osvojivši ukupno 14 medalja – šest zlatnih, šest srebrenih i dvije bronzane. Ovim uspjehom klub je zauzeo visoko 7. mjesto u ukupnom plasmanu.
Zlatne medalje osvojili su:
- Bešo Ejna (KATE – djevojčice 10 i 11 godina)
- Bošnjak Merjem (BORBE – djevojčice 12 g. +50 kg i 13 g. +54 kg)
- KATE ekipno (djevojčice 10/11 g. i 12/13 g.)
Srebrene medalje osvojili su:
- Hasanbašić Kaan (BORBE – dječaci 12 g. -47 kg)
- Bošnjak Merjem (KATE – djevojčice 13 g.)
- Bešo Ejna (BORBE – djevojčice 10 g. -30 kg)
- Adilović Adila (BORBE – djevojčice 10 g. +40 kg i 11 g. -44 kg)
- Pinjić Dalia (BORBE – djevojčice 13 g. -44 kg)
Bronzane medalje osvojili su:
- Rašić Tea (BORBE – U14 žene +54 kg)
- Hasanbašić Kaan (BORBE – dječaci 11 g. -45 kg)
Najuspješnija takmičarka turnira bila je Merjem Bošnjak sa tri zlatne i jednom srebrenom medaljom, dok je drugo mjesto zauzela Ejna Bešo sa tri zlatne i jednom srebrenom medaljom. Adila Adilović zauzela je 11. mjesto s ukupno tri medalje.
Nakon turnira, ekipa je u Ključu zajedno dočekala iftar u ćevabdžinici kod tetke Firdese Kujundžić, gdje su toplo ugošćeni. U nedjelju su nastavili putovanje ka Banja Luci gdje ih je čekao novi izazov.
Na Bushido Banja Luka Open 2025, održanom 23. marta, “Perfekt” Zenica je nastupio s osam takmičara u 20 kategorija i osvojio 11 medalja – pet zlatnih, tri srebrene i tri bronzane, zauzevši 12. mjesto u ukupnom plasmanu.
Zlatne medalje osvojili su:
- Adilović Adila (BORBE – djevojčice 10 g. +40 kg i 11 g. -44 kg)
- Hasanbašić Kaan (BORBE – dječaci 11 g. -45 kg)
- Bešo Ejna (KATE – djevojčice 11 g.)
- KATE ekipno (djevojčice 12/13 g.)
Srebrene medalje osvojili su:
- Bešo Ejna (KATE – djevojčice 10 g.)
- Bošnjak Merjem (BORBE – djevojčice 12 g. +50 kg)
- KATE ekipno (djevojčice 10/11 g.)
Bronzane medalje osvojili su:
- Pinjić Dalia (KATE – djevojčice 13 g.)
- Bošnjak Merjem (KATE – djevojčice 12 g.)
- Bešo Ejna (BORBE – djevojčice 10 g. -30 kg)
Najuspješnija takmičarka turnira bila je Adila Adilović sa dvije zlatne i jednom srebrenom medaljom, dok je Ejna Bešo zauzela treće mjesto sa dvije zlatne i jednom srebrenom medaljom. Na turniru su imali posebnu čast sresti legendu srpskog karatea Slobodana Boba Bitevića, osvajača olimpijskog srebra iz Tokija.
Trenerski tim, predvođen Ivanom Džanković i Nerminom Gagijem Bošnjakom, izrazio je zadovoljstvo ostvarenim rezultatima i ponos na svoju djecu i takmičare. Također, uputili su zahvalnost roditeljima na podršci, a posebnu zahvalnost iskazali su mamama Ajli Koljić Adilović, Irmi Bešo i Vanesi Kahrimanović, koje su cijelo vrijeme bile uz klub.
U aprilu Karate klub “Perfekt” Zenica nastavlja s takmičenjima – učestvovat će na Federalnom karate prvenstvu za djecu u Zenici, izbornom turniru BH Sarajevo Open te turnirima u Goraždu i Vitezu. Klub poziva sve zainteresovane da im se pridruže na treninzima svakog radnog dana od 19:00 sati u Osnovnoj školi Edhem Mulabdić u Zenici. Više informacija dostupno je na Facebook stranici kluba, profilu Nermin Gagi Bošnjak ili na broj 387-61-063-007.
Pratite nas i na Twitteru, Facebooku i Instagramu.