14.2 C

KK Kengur ubjedljiv na završnici prvenstva Lige mladih ZDK

Zenička Arena je bila domaćin završnice prvenstva Lige mladih ZDK (final four) u konkurenciji predpionira, kadeta, pionirki i kadetkinja.

- Izbori 2024 -

Sve selekcije KK Kengura su se plasirale na ovu završnicu i svojim rezultatima postali apsolutni šampioni za sezonu 2016/2017.

“Naša najmlađa selekcija predpionira je osvojila 1. mjesto, kadeti su također potvrdili dominaciju u ovoj sezoni osvojivši 1. mjesto, kao i naše kadetkinje koje su ubjedljivo u finalnoj utakmici ostvarile pobjedu i osvojile 1. mjesto. Naše najmlađe košarkašice pionirke su također igrale u finalu i ostvarile zapažen rezultat, jer su osvojile odlično 2. mjesto”, ističu iz KK Kengura i dodaju:

“Vrijedi napomenuti da su sve naše selekcije igrale finalne utakmice i da smo jedini klub na području našeg kantona čije su sve selekcije, čak 6, uzele učešće na završnici prvenstva, što je veliki uspjeh.”

U protekloj sedmici juniorska selekcija KK Kengura je također igrala finale i osvojila 2. mjesto, dok su pioniri došli do same završnice i plasmana među 4 najbolje ekipe u svojoj kategoriji.

Sa tri zlatne medalje, dvije srebrene KK Kengur je potvrdio ponovo da je jedan od najuspješnijih omladinskih košarkaških kolektiva u ZDK.

“Nastavili smo kvalitet odličnog, predanog i stručnog rada i iz godine u godinu potvrđujemo da se prije svega kvalitetnim radom dolazi do ostvarenja zacrtanih ciljeva. Naravno, za ovaj uspjeh i predani rad su zaslužni treneri Enver Jahić, Jasmin Efendić i Haris Muslić. Ova uspješna takmičarska sezona 2016/2017 se bliži kraju i nadamo se da će naše selekcije kadeta i kadetkinja, koje igraju državnu Ligu mladih KSBIH, doći do zacrtanih ciljeva i plasmana u samu završnicu koja se igra u Sarajevu. Zahvaljujemo se svim našim simpatizerima, roditeljima kao i ljubiteljima košarke koji su nas bodrili. Jedno veliko HVALA”, poručuju na kraju iz KK Kengura.