19.7 C

K.K “REI” Zenica nastupio na turniru “Derventa Open 2024” i osvojio 21 medalju

Karate klub “REI” Zenica ostvario je dobre rezultate na Otvorenom prvenstvu “Derventa Open 2024”. Sa samo 13 takmičara, klub je osvojio 21 medalju, uključujući 10 zlatnih, 8 srebrenih i 3 bronzane u disciplinama kate, borbe i full kontakt borbe.

Najuspješniji takmičari kluba bili su Kovač Mujo i Imamović Sara, koji su svaki osvojili po dvije zlatne medalje.

“REI” Zenica je dobio i zahvalnicu za podršku radu kluba u Derventi, te pehar za najuspješniji klub turnira, čime je krunisano njihovo odlično učešće.

Na turniru je sudjelovalo oko 170 takmičara iz cijele Bosne i Hercegovine, što dodatno naglašava značaj uspjeha zeničkog kluba.

Treneri i uprava kluba izrazili su posebnu zahvalnost roditeljima, čija podrška je bila ključna za realizaciju učešća na takmičenju. Istovremeno, istaknuli su nebrigu onih koji bi trebali podržati sportske aktivnosti i omogućiti odlazak na takmičenja.

Nakon ovog uspješnog nastupa, klubu slijedi zasluženi izlet sa članovima, nakon čega će uslijediti ljetna pauza do septembra.