12.2 C

Edin Džeko postigao gol u velikom derbiju protiv Galatasaraya (VIDEO)

Polish 20240921 204455858

Kapiten reprezentacije Bosne i Hercegovine i turskog Fenerbahčea Edin Džeko, postigao je novi gol u dresu kluba iz Istanbula.

- Izbori 2024 -

Fenerbahče trenutno igra veliki gradski derbi protiv Galatasaraya, a Džeko je bio strijelac gola iz penala u 63. minuti.

Tada je reprezentativac BiH smanjio prednost Galatasaraya na 3:1, pošto je Galata do tada bila u velikoj prednosti. Poveli su autogolom Livakovića, a potom su se u strijelce upisali Mertens i Gabriel Sara.

Podsjećamo, trener Fenera Jose Mourinho je Džeku odmarao za današnji derbi u prethodnom meču koji je ekipa igrala protiv Kasimpaše.

Tada je Džeko odigrao tek posljednjih pola sata utakmice, a Fener je slavio 3:0.

Za Džeku je ovo peti gol sezone u turskoj Superligi na šestom meču, a ima i jednu upisanu asistenciju. Ovom učinku je Dijamant dodao i četiri gola i asistenciju na četiri meča kvalifikacija za Ligu prvaka.