18.8 C

Edin Džeko opet strijelac za Fener, ovaj put protiv kluba iz Francuske (VIDEO)

Edin Dzeko

Dok se priča o tome da li će biti druga ili treća opcija u napadu Fenerbahčea ili će put Splita, Edin Džeko nastavlja pogađati na pripremnim utakmicama.

Fener se itekako naljutio nakon poraza od Hajduka, pa su bijes izabranici Josea Mourinha danas iskalili na francuskom Strasbourgeu. Bilo je 4:0, a taj rezultat bio je na semaforu već nakon prvih 45 minuta.

Fenerbahče je poveo pogotkom Szymanskog u petoj minuti, da bi na 2:0 povisio u 33. minuti Dušan Tadić.

Četiri minute kasnije Kent je strijelac za 3:0 i pitanje pobjeda je bilo riješeno. Kada se očekivao kraj, na scenu stupa Džeko. Oosterwolde šalje dobru loptu, Džeko sve prati i rutinski matira protivničkog golmana.

Bio je to treći pogodak Edina u pripremnim utakmica, a danas je nastupio od prve minute. Jose Mourinho je svjestan koliko kapiten bh. reprezentacije znači ekipi, bez obzira što ima 38 godina.

Džeko je danas zamijenjen u 72. minuti, dok je drugi bh. reprezentativac Rade Krunić šansu dobio u 61. minuti.

Naš napadač ima ugovor još godinu dana sa Fenerbahčeom i teško je očekivati da će mijenjati sredinu, pogotovo kada su pripreme u završnoj fazi.