18.8 C

Copa America: Argentina odbranila naslov

Branitelj naslova Argentina osvojila je rekordni 16. naslov Copa America pobijedivši Kolumbiju 1:0 u finalu odigranom na stadionu Hard Rock na Floridi.

Gol odluke dao je nogometaš milanskog Intera, Lautaro Martinez u produžetku, nakon što je utakmica završila bez golova, javio je Reuters.

Martinez, vodeći strijelac turnira, gol je postigao na asistenciju Giovanija Lo Celsa u 112. minuti, savladavši kolumbijskog golmana Camila Vargasa.

Treći naslov u nizu

Ovaj naslov Argentine uslijedio je nakon trijumfa na Svjetskom prvenstvu 2022. i Copa Americi godinu ranije.

Osmostrukom osvajaču Zlatne lopte, Lionelu Messiju to je vjerovatno i posljednji međunarodni turnir, prenosi Hina.

Utakmica je kasnila više od sat vremena nakon što su brojni navijači bez ulaznica pokušali ući na stadion.