13.9 C

Čelik u Kupu FBiH golovima Martinovića i Mašića savladao Travnik

Nogometaši Čelika večeras su na Bilinom polju u okviru 2. kola Kupa FBiH dočekali ekipu Travnika i slavili pobjedu rezultatom 2:0 sa kojom su prošli u narednu fazu takmičenja.

- Izbori 2024 -

Zeničani su u ovaj meč ušli nakon domaćeg poraza u prvenstvu od Radničkog, dok je Travnik u Zenicu došao nakon domaće pobjede protiv Zvijezde.

Oba trenera u ovaj meč su ušli sa izmijenjenim sastavima, a vrijedi svakako istaći povratak kapitena Kenana Horića nakon četiri mjeseca na teren nakon oporavka od povrede koljena.

Od početka domaćin nošen podrškom oko 1.500 navijača večeras u Zenici krenuo je prema golu gostiju.

U 12. minuti Mašić je imao šansu da prekine golgeterski post, ali je njegov udarac odbranio golman gostiju. Pokušavali su i gosti nekoliko puta iz brzih kontranapada ugroziti gol Durme, koji je sve što je išlo prema golu Čelika sigurno odbranio.

Nije se mnogo toga dešavalo do 27. minute kada Bajramović centrira s lijeve strane, Martinović je visoko skočio i glavom pogodio suprotni ugao golmana Travnika za vodstvo Čelika rezultatom 1:0.

Kako piše Sportbc.ba, imali su domaći još par prilika, ali se na poluvrijeme otišlo pri rezultatu 1:0.

U 55. minuti Jusić je centrirao s desne strane, a Mašić glavom sa sedam metara šutirao pored gola.U 64. minuti sve je bilo gotovo, Mašić je bio uporan, nakon greške zadnje linije Travnika, pospremio je loptu u mrežu sa pet metara za vodstvo Čelika rezultatom 2:0.

U posljednjih 20-tak minuta domaći trener napravio je nekoliko izmjena kako bi sačuvao igrače za narednu utakmicu u prvenstvu u gostima protiv Gornjeg Rahića.

Do kraja utakmice nije bilo promjene rezultata, te su crno-crveni upisali zasluženu pobjedu sa kojom su obezbjedili plasman u dalju fazu Kupa.

Čelik-Travnik 2:0

Čelik: Durmo, Bajramović, Hodžić, Horić, Jusić, Međuseljac, Martinović, Mašić, Popović, Prguda i Ahmetspahić. Trener: Dario Damjanović.

Travnik:Konjalić, Tiro, Gaši, Kolenda, Gasal, Isić, Džinović, Karalić, Alagić, Zuljević i Marković. Trener: Nihad Ribić.