15.6 C

Čelik protiv Stupčanice vodio sa 0:2 i izgubio sa 4:2 (VIDEO)

Stupčanica

Susret XI kola WWIN Prve lige Federacije BiH između Stupčanice i NK Čelika, odigran na stadionu Danac u Olovu, završio je sa ukupno 6 pogodaka. Ova utakmica mogla je odlučiti ko će zasjesti na lidersku poziciju tabele.

Uvodnih dvadeset minuta proteklo je u izjednačenoj borbi na sredini terena, bez ozbiljnijih prilika s obje strane. Čelik je postepeno preuzimao inicijativu, dok je Stupčanica čekala svoju šansu iz kontranapada.

Prvi uzbuđenja stigla su u 28. minuti kada je Abdullahi iz Stupčanice uputio odličan šut prema golu Čelika, ali se golman Durmo istakao fantastičnom intervencijom, izbacivši loptu u korner.

Ubrzo je uslijedila radost za navijače Čelika. Mašić je u 31. minuti, nakon kontranapada, preciznim udarcem iz kaznenog prostora pogodio mrežu Stupčanice i doveo Čelik u vodstvo od 0:1. Samo nekoliko minuta kasnije, u 35. minuti, Čelik je udvostručio prednost zahvaljujući sigurno izvedenom jedanaestercu Talhe, nakon što je sudija Kristijan Sučić dosudio penal zbog igranja rukom.

Prvo poluvrijeme završeno je vodstvom Čelika od 0:2, no Stupčanica je u nastavku pokazala nevjerojatnu borbenost i odlučnost.

Drugi dio susreta počeo je golom za Stupčanicu u 53. minuti, kada je Anes Vazda preciznim udarcem glavom smanjio vodstvo Čelika na 1:2. U 66. minuti Stupčanica je dobila penal zbog prekršaja nad njihovim igračem. Mehanović je bio precizan s bijele tačke, izjednačivši rezultat na 2:2.

Preokret je stigao u 75. minuti kada je Anes Vazda još jednom zatresao mrežu Čelika, postigavši svoj drugi gol i donijevši Stupčanici prednost od 3:2.

Na samom kraju susreta u 92. minuti Munib postiže pogodak za konačnih 4:2.

Odluke sudije Kristijana Sučića bile su diskutabilne nakon što su dva ključna igrača Čelika, Musa i Talha, završili povrijeđeni.

Čelik je ovom utakmicom propustio priliku da se popne na vrh tabele, dok je Stupčanica ostvarila veliki trijumf i značajan pomak ka vrhu. Sudijski tim predvodio je Kristijan Sučić iz Travnika, uz asistenciju Borisa Bilješka i Mirze Čejvanovića, dok su delegat Nedžad Tanjo i posmatrač suđenja Read Mehanović ocjenjivali utakmicu.