18.8 C

Čelik i Gradina podijelili bodove na Bilinom polju

Nogometaši NK Čelik su na Bilinom polju u okviru 29. kola Prve lige Federacije BiH ugostili ekipu Gradine iz Srebrenika. Utakmica, koja je posljednja na domaćem terenu za Čelik u ovoj sezoni, završila je rezultatom 1:1.

Prvih 45 minuta proteklo je u znaku čvrste igre i brojnih prekida, s borbom pretežno na sredini terena. U 14. minuti, glavni sudija je dodijelio žuti karton Anesu Mašiću zbog nesportskog ponašanja, nakon što je rukama udario protivničkog igrača u glavu. Najizgledniji priliku je imao upravo Mašić u 44. minuti, čiji šut nogom brani golman Buljubašić. Minut kasnije odličnu priliku je imao i Hamzić, ali se opet istakao golman Gradine.

U drugom poluvremenu nije bilo izglednijih prilika do 60. minute kada je na asistenciju Karalića glavom pogodio Lovro Musa i doveo Čelik u prednost od 1:0.

Samo pet minuta kasnije iz slobodnog udarca pogodio je Kovačić za ekipu Gradine i izjednačio rezultat.

U 83. minuti Karalić je sa desne strane ubacio loptu u peterac ispred gola Gradine, a Mašić puca glavom i pogađa prečku. Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao i ostalo je 1:1.

NK Čelik je u posljednjih 5 utakmica neporažen i nakon ovog kola nalazi se na 4. mjestu na tabeli sa 43 boda, dok je Gradina 13. sa 34 boda. Sljedeće nedjelje Čelik gostuje kod Zvijezde u Gradačcu.