16.1 C

Zmajevi se neporaženi vraćaju iz Mađarske, prekinut negativni niz

Fudbalski Zmajevi remizirali su večeras u Budimpešti s domaćom Mađarskom u drugom kolu UEFA A Lige nacija. Na stadionu “Puškaš Arena” u uzbudljivih 90 minuta nije bilo golova.

- Izbori 2024 -

U prvom dijelu nismo puno pokazali, junak je bio sjajni Nikola Vasilj koji se istakao u tri navrata.

Prvu veliku šansu Mađarska je imala u 17. minuti, ali udarac Bolle brani Vasilj i izbija loptu u korner.

U 24. minuti Varga je nadskočio Dedića, šutirao pod prečku, ali ponovo je na pravom mjestu Vasilj.

U 33. minuti Sallai je šutirao, lopta dolazi do Varge, ali njegov udarac također brani Vasilj.

Pred sami kraj prvog dijela nova šansa za Mađarsku, Nagy šutira, fenomenalni Vasilj opet brani.

Završio je prvi dio 0:0, a naši momci mogli su biti zadovoljni samo rezultatom, prikazanim na terenu nikako.

U nastavku skoro ista priča. Naša reprezentacija bila je bezopasna, Mađari su pritiskali.

U 67. minuti šutirao je Edin Džeko, ali je golman Mađarske odbranio. Nekoliko minuta kasnije ponovo šutira Džeko, ali je to bio mlak udarac.

U 71. minuti Szoboszlai pogađa prečku iz slobodnog udarca, Vasilj je ostao ukopan, imali smo dosta sreće. U 79. minuti Gazibegović šutira preko gola Mađarske.

Mađari su na kraju sve karte bacili u napad, a naši momci se zadovoljili bodom.

U 90. minuti imali su Mađari šansu utakmice, ali je ponovo Vasilj fantastično reagovao i odbranio. Golman St. Paulija zasluženo je ponio epitet igrača utakmice.

Večerašnjim remijem s Mađarima, a nakon poraza od Nizozemske rezultatom 5:2, Zmajevi su osvojili prvi bod u novoj sezoni UEFA Lige nacija.

Napomenimo još i to da je reprezentacija BiH sa večerašnjih 0:0 prekinula katastrofalan niz od sedam uzastopnih poraza, uključujući i prijateljske susrete.