21.7 C

Belgija savladala BiH, naše danas protiv Bjelorusije

Ženska seniorska odbojkaška reprezentacija BiH poraždena je sinoć od selekcije Belgije sa 3:0 (25:19, 30:28 i 25:16) u četvrtom kolu D-grupe kvalifikacija za svjetsko prvenstvo.

- Izbori 2024 -

Odbojkašice BiH pružile su dobar otpor favoriziranim Belgijankama, a u prva dva seta u potpunosti parirale reprezentaciji koje se trenutno nalazi na 7. mjestu na rang listi CEV-a.

U drugom setu BiH je imala tri set lopte, ali su Belgijanke uspjele preokrenuti rezultat u svoju korist i osvojiti drugi set.

U trećem setu Belgija je napravila nešto veću prednost nakon drugog tehničkog tajm-auta i došla do četvrte pobjede.

Nakon ove utakmice BiH se nalazi na 4. mjestu u grupi sa četiri osvojena boda.

U preostale dvije utakmice Bjelorusija je slavila pobjedu nad Latvijom rezultatom 3:0, dok je Italija bila uspješnija od Španije i slavila rezultatom 3:0.

U petom kolu odbojkašice BiH danas igraju sa Bjelorusijom.