10.8 C

Adilović Adila iz KK “Perfekt” Zenica najbolja takmičarka turnira u Mostaru (FOTO)

Zenički Karate klub “Perfekt” proteklog vikenda je učestvovao na Međunarodnom karate turniru “MOSTAR KUP 2024” u Mostaru. Turnir je okupio iz 5 država 43 kluba sa 399 takmičara i 505 prijava.

Karate klub “Perfekt” Zenica je učestvovao sa dva takmičara u kategorijama kate i ukupno su osvojili 4 medalje od kojih 3 zlatne i 1 bronzanu medalju.

Hasanbašić Kaan je osvojio treće mjesto i bronzanu medalju u kategoriji kate 10 godina, dok je u starijoj kategoriji kate 11 godina osvojio prvo mjesto i zlatnu medalju.

Adilović Adila je osvojila dva prva mjesta i dvije zlatne medalje u kategorijama kate djevojčice 9 godina i 10 godina oranž pojas. Sa osvojene dvije zlatne medalje je zauzela visoko prvo mjesto kao najuspješnija takmičarka turnira u neslužbenim kategorijama.

Ekipu kluba je predvodila trenerica Hatidža Smriko i mame Ajla Adilović i Vanesa Kahrimanović.

Karate klub učestvuje na “LJETNOM KARATE KAMPU ” u Ulcinju. Karate kamp je počeo od četvrtka 4. jula i traje do srijede 10. jula.

Instruktori na seminaru su :

• Nermin Bošnjak, majstor karatea crni pojas 5.DAN, bivši reprezentativac BIH preko 12 godina, osvajač brojnih Evropskih i Svjetskih medalja, glavni trener karate kluba PERFEKT ZENICA
    • Samed Gaši, majstor karatea crni pojas 5.DAN, licencirani balkanski sudija, glavni trener karate kluba “Vlašić” Travnik
    • Elmir Gaši, majstor karatea crni pojas 7.DAN, dugogodišnji selektor i trener karate reprezentacije, glavni trener karate kluba “Mehurići” Travnik

Karate klub “Perfekt” Zenica poziva sve zainteresirane da postanu dio PERFEKT PORODICE svaki radni dan od 19:00 sati u Osnovnoj školi “Edhem Mulabdić” Zenica.

U toku je otvoren upis novih članova i od četvrtka 11. jula počinje ljetna karate škola na otvorenom, koja će biti organizivana u dvorištu Osnovne škole “Edhem Mulabdić” Zenica.