12.8 C

Francuska dobila Englesku, Varane isključen uz pomoć videotehnologije

Francuska je u prijateljskoj utamkici u Parizu s 3:2 pobijedila Englesku. Kane je već u 9. minut doveo goste u prednost, no trikolori okreću do poluvremena golovima Umtitija i Sidibea.

- Izbori 2024 -

U 47. minuti gosti su dobili jedanaesterac nakon prekršaja Varanea na Allija. Nakon što je zatražio pomoć videotehnologije, sudac je i isključio domaćeg braniča. Siguran realizator s bijele tačke bio je Kane. Iako s igračem manje Francuzi su izjednačili u 78. minuti kada je za 3:2 pogodio Dembele.

Rumunjska je gubila 2:0 protiv Čilea nakon 18 minuta, no na kraju su slavili 3:2. Vargas i Valencia Rossel donijeli su vodstvo Čileancima, no Rumnje u igru golovima u 31. i 60. minuti vraća Stancu s dva sjajna gola, jednim iz slobodnjaka, drugim iz igre sa 16 metara. Pobjedu Rumunjima donio je Baluta u 83. minuti.

Kolumbija se prilično lako obračunala s Kamerunom te slavila 4:0. Za 1:0 zabio je James u 16. minuti. Vodstvo je udvostručio Mina u 30. minuti. Isti je igrač zabio i za 3:0 u 52. minuti, a konačni rezultat postavio je Izquierdo u 85. minuti.

Norveška i Švedska odigrali su 1:1. Elyounoussi je zabio za Norvežane u 44., a Armenteros za Šveđane u 81.

Jedino su se u Aziji danas igrale kvalifikacijske utakmice za Svjetsko prvenstvo u Rusiji, a prilično iznenađujuć poraz doživjela je Južna Koreja koja je izgubila kod Katra 3:2. Ipak, dva kola prije kraja još uvijek drže drugo mjesto koje vodi izravno u Rusiju 13 bodova. Vodeći Iran ne mogu uloviti, a prati ih Uzbekistan s bodom manje. Sirija ima devet bodova, Katar sedam, Kina šest.