14.9 C

Fantastični Džanan Musa vodio Real Madrid do pobjede protiv Crvene zvezde

Košarkaši Real Madrida su ubjedljivo savladali Crvenu zvezdu rezultatom 95:72 u okviru petog kola Evropske lige, a najbolji pojedinac susreta bio je naš Džanan Musa.

Real Madrid je odlično otvorio utakmicu i već na početku stekao prednost koja je rasla iz napada u napad, te je bilo jasno da se košarkaši Zvezde baš i neće dobro provesti večeras.

Kraljevi su prvu četvrtinu uspjeli da završe u svoju korist sa 22:10, te su nastavili da igraju u sjajnom ritmu.

Zvezda nije imala rješenje za igru Reala, te beogradski tim nije djelovao baš najbolje u odbrani. Domaći su koristili svaku grešku Zvezde, a na kraju su na pauzu otišli kod rezultata 46:29.

U nastavku meča Real je dominirao na parketu. Kraljevi su sredinom treće četvrtine imali i 20 poena prednosti, ali je Zvezda koliko-toliko uspjela da to smanjuje.

Međutim, bilo je jasno da Zvezda protiv tako raspoložene ekipe Reala ne može ništa, a posebno jer ni šut za tri poena uopšte nije večeras služio goste.

Na kraju je bilo samo pitanje kojim rezultatom će Real uspjeti da dođe do pobjede protiv gostiju iz Beograda.

U zadnjoj četvrtini Real je nastavio da održava prednost protiv Zvezde koja je pokušavala ubrzati igru, ali jednostavno šut za tri poena je večeras u potpunosti zakazao.

Real je uspio da privede meč kraju i slavi sa čak 23 poena razlike rezultatom 95:72.

Veoma raspoložen za igru večeras je bio bh. reprezentativac Džanan Musa koji je bio najefikasniji igrač na utakmici iako nije počeo meč zbog lakše povrede koju je za vikend zadobio protiv Almerije.

Musa je šansu dobio tek u drugoj četvrtini, te nije imao minutažu kao inače, ali to za njega nije bio problem. Bh. košarkaš je Zvezdi uspio da ubaci 17 poena i doda još tri skoka za nešto više od 16 minuta koliko je večeras proveo na parketu.

U ekipi Reala istakli su se još Campazzo sa 13, te Tavares sa 12 poena. Kada je Zvezda u pitanju najefikasniji bio je iskusni Miloš Teodosić sa 11 poena.