12.5 C

Nogometaši Čelika slavili na Bilinom polju protiv Tomislava rezultatom 2:0

Utakmica 8. kola Prve lige Federacije BiH između Čelika i Tomislava odigrana je večeras na Bilinom polju.

U početnom sastavu Čelika su bili Durmo Adi, Hodžić Amer, Horić Kenan, Jusić Amar, Martinović Hamza, Mašić Anes, Popović Marin, Džanković Arman, Smajlović Nedim, Tabaković Talha i Rašević Nenad.

Glavni sudija meča na Bilinom polju bio je Limov Denis.

U prvim minutama igre Čelik je preko Mašića imao veliku šansu da dođe do gola, ali je siguran golman Tomislava.

U 5′ minuti igre prvog poluvremena korner za Čelik. Kapiten Čelika Kenan Horić sigurno pogađa okvir gola za 1:0.

Nastavak igre okarakterisao je igrom na sredini terena bez nekih većih prilika na obe strane.

Martinović je u 17′ minuti igre imao priliku da osigura vodstvo Čelika, ali lopta odlazi pored gola.

Nastavak igre donio je još jednu priliku Čeliku da ugrozi gol Tomislava preko Tabakovića, međutim rezultat je ostao nepromjenjen.

U 26′ minuti nova šansa za zenički tim preko Džankovića, ali odbrana Tomislava ovaj put reagovala dobro.

I nastavak susreta donosi novu priliku za Čelik. Martinović je uposlio Marina, ali odbrana Tomislava i ovoga puta sigurna.

Tomislav nije imao u prvih 30 minuta igre prilike da ugrozi gol Čelika.

Nastavak susreta donio je nekoliko uzbudljivih momenata na Bilinom polju. Čelik je imao priliku preko Mašića da poveća vodstvo, a Tomislav šansu iz kornera da izjednači rezultat. Ostalo je 1:0 za Čelik.

1000004672

U drugom poluvremenu prvu ozbiljniju priliku je imao Čelik prilikom izvođenja kornera, međutim rezultat je ostao nepromjenjen.

Gruba igra

Nastavak igre donio je malo grublju igru igrača na obe strane, pa je tako došlo i do verbalnog okršaja timova na šta je sudija reagovao žutim kartonima.

U 62′ minuti susreta sa strane je ubacio Križan, ali siguran je bio golman Čelika.

Nastavak igre grubi start Đuguma nad igračem Čelika. Obzirom da je već dobio jedan u prvom poluvremenu automataki je dobio crveni, te je tako ekipa Tomislava nastavila drugo poluvrijeme susreta sa igračem manje.

Iako su bili sa igračem manje Tomislav se borio da se približi golu Zeničana. Imali su šansu iz slobodnog udarca u 75′ igre, ali lopta odlazi preko gola.

Igrači Čelika povučeno igrali nastavak susreta, što je otvorilo veće prilike za goste. Iako su imali veliku želju da ugroze gol tima sa Bilinog polja rezultat se nije mjenjao.

Igrala se 86′ minuta susreta kada je Mašić postigao pogodak za vodstvo Čelika od 2:0.

U posljednjim minutama igre nije bilo većih šansi, pa je rezultat na kraju ostao 2:0 za Čelik.