12.7 C

Zmajići porazom od Kipra okončali jedne od najgorih kvalifikacija u historiji

Kako smo počeli kvalifikacije za Evropsko prvenstvo 2025. godine tako smo i završili – porazom.

Mlada fudbalska reprezentacija Bosne i Herecegovine izgubila je danas na Grbavici od Kipra sa 1:3 u meču posljednjeg kola kvalfikacija za EURO. Bitku za plasman na završnu smotru najboljih reprtezentacija Starog kontinenta počeli smo 7. septembra 2023. godine porazom od Slovenije na Grbavici, a na istom mjestu godinu i mjesec poslije izgubili smo od Kiprana.

Na kraju, poslije osam utakmica osvojili smo posljednje mjesto u grupi H sa samo tri boda (u gostima savladali dašanjeg protivnika). Ovo su jedne od najlošijih kvalifikacija u historiji mlade reprezentacije. Igre i rezutati su signal za paljenje crvenog alarma. Ako već nije kasno…

Što se tiče današnjeg meča poveli smo u 44. minuti golom Buljubašića. No, prednost nismo uspjeli sačuvati do odlaska na odmor jer je Koutsakos u drugoj minuti sudijske nadoknade izjednačio na 1:1.

Tek što se krenulo s igrom u drugom poluvremenu gosti stižu do preokreta. U 79. sekundi drugog dijela Satsias pogađa za 1:2, a isti igrač je u 68. minuti postavio konačnih 1:3. U ova slučaja kardinalne greške napravika je naša zadnja linija.

Do kraja smo ostali i sa igračem manje kada je Bristrić u 79. minuti dobio crveni karton.

Postavlja se pitanje da li je Vinko Marinović kapacitet da vodi naš mladi tim koji bio trebao biti baza za A tim.