14.8 C

Malonogometna poslastica u Zenici – pobjedu odnijela Bubamara

U Gradskoj areni “Husejin Smajlović” odigrano je prvo kolo Premijer futsal lige BiH između MNK Neimari (FC Salines) i MNK Bubamara iz Cazina. Susret je pratilo nešto više od 600 gledatelja, a konačni rezultat glasio je 4:7.

- Izbori 2024 -

Neimari su nastupili u početnom sastavu: Kozlić, Zatagić, Salkić, Dedić i Karić.

R: Krehmić, Bajrić, Šišić, Kadić Ahmed, Kadić Alem, Sejmen i Huskić.

Gosti iz Cazina započeli su susret u sastavu: Milanović, Ibrišimović, Osredkar, Džombić i Gosto.

R: Redžepović, Kličić, Prošić, Bosnić, Bundavica, Omeragić i Čajić.

U prvom poluvremenu gledali smo jednu tvrdu utakmicu s obje strane uz nekoliko prilika obje ekipe. Prvi pogodak vidjeli smo nakon greške golmana domaćih koji je nespretno izgubio loptu kod svog gola a Gosto rutinski postigao pogodak. Nedugo nakon toga Šišić postiže prelijep pogodak iz slobodnog udarca za izjednačenje rezultata. Nakon tog gola uslijedio je pritisak zeničkih Neimara koji su pokušavali postići još jedan pogodak do isteka prvog poluvremena.

Odmah na početku drugog poluvremena Bubamara postiže pogodak preko Ibrišimovića. 14 minuta do kraja susreta, novi gol gostiju, Bundavica je stijelac. 12 minut do kraja još jedan pogodak za Bubamaru preko Bosnića.

Kako piše Sportbc.ba, nakon četvrtog gola gostiju Neimari su se probudili i postigli pogodak za smanjenje prednosti preko Zatagića. Još jedan pogodak, ovaj put preko Karića, za skoro pa povratak Neimari u neutralan rezultat (3:4). Potom potpuna ludnica u Areni, Neimari preko Kadića Ahmeda stižu do izjednačenja rezultata!

Na žalost domaćih navijača, a sreću i malog broja navijača iz Cazina, Bubamara postiže pogodak 4 minute do kraja susreta, a nekoliko sekundi i drugi pogodak za rezultat 4:6.

Tačku na ovu utakmicu stavila je Bubamara još jednim pogotkom minut i po do kraja susreta.