20.5 C

Španija razbila Hrvatsku na otvaranju Eura

Fudbalska reprezentacija Hrvatske doživjela je težak i uvjerljiv poraz u debitantskoj utakmici na ovom Evropskom prvenstvu i to od selekcije Španije koja je slavila s 3:0.

Crvena furija je tako Vatrenima nanijela bolan udarac uoči nastavka takmičenja i stavila Hrvatsku u jaku tešku situaciju.

Španci su bolje ušli u ovaj meč prilikama za Moratu i Williamsa, a u listu strijelaca prvi se upisao Morata.

Visoki napadač je pobjegao svojim čuvarima u 29. minuti i lako matirao Livakovića. Prethodno ga je na genijalan način proigrao Fabian Ruiz.

Sjajni igrač PSG-a se i sam malo nakon toga upisao u listu strijelaca nakon što je nanizao nekoliko igrača u kockastim dresovima. Bilo je to u 32. minuti.

Hrvatska je pokušala da se rezultatski vrati u život preko Gvardiola i Kovačića, no nedostajalo im je sreće.

U samom finišu prvog dijela Španci postižu još jedan gol i već tada se moglo naslutiti šta čeka naše susjede.

Dani Carvajal se ubacio u peterac Španije i iskoristio centaršut Lamina Yamala za 3:0.

U drugom dijelu prilika je bilo na obje strane, no mreža se do kraja nije tresla.

Hrvati su u 78. minuti mogli do gola. Unai Simon je odbranio penal Brunu Petkoviću, a onda je Ivan Perišić stigao prvi do odbijene lopte i asistirao Petkoviću koji ju je iz popravnog pokušaja vratio u mrežu.

Provjerom VAR-a utvrđeno je da je Perišič ranije utrčao u šesnaesterac pa je gol Petkovića poništen. Sve sami maleri za Hrvatsku danas Berlinu.

Ostalo je 3:0 i Hrvati će morati tražiti popravni protiv Albanije 19. juna u Hamburgu, dok će Španci dan kasnije igrati protiv Italije.

Španija – Hrvatska 3:0 (Morata 28′, Ruiz 32′, Carvajal 45′)