20.5 C

Kadeti Batona nakon penala savladali Čelik i plasirali se na završnicu Federalnog prvenstva

Kadetske selekcije Čelika i Batona iz Sarajeva danas su u Trening centru N/FSBiH odigrali završnicu Omladinske lige Centar. U veoma sadržajnom i zanimljivom meču slavila je ekipa Batona nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca rezultatom 8:7:, nakon što je regularni dio utakmice završen 2:2.

Današnja utakmica bila je jedna od onih u kojoj je implementiran VAR sistem, koji će od sljedeće sezone krenuti u Premijer ligi BiH, piše Sportbc.ba.

Utakmicu koja je privukla oko 200 gledalaca bolje je otvorila gostujuća ekipa, koja u 3.minuti dokazi u vodstvo, sjajna solo akcija Amara Kulovca po lijevoj strani, prevario je dvojicu domaćih defanzivaca i rezantnim šutem sa oko 10-tak metara pogodio za vodstvo Batona 0:1. Nakon gola gostiju Zeničani su krenuli svi silama u napad. U 13. minuti nakon prekida Stabančić šutira malo pored gola. U 17. minuti poravnanje rezultata, Šehić je primio loptu na lijevoj strani sjurio se prema golu gostiju, a u šesnaestercu ga ruši ga Mahmutović, a glavni sudija Mateo Musa nakon asistencije iz VAR sobe pokazuje na bijelu tačku. Siguran izvođač najstrožije kazne je Mehmed Šehić za poravnanje rezultata na 1:1. U 40. minuti velika šansa za Čelik, Dilaver je nakon sjajne dubinske lopte lažnjakom prevario jednog igrača gostiju, šutirao, ali gostujući golman sjajnom paradom spašava goste. Do kraja poluvremena i gosti su imali veliku šansu preko Kožljaka koji je sam izašao na gol gostiju, ali Ćuruković brani njegov udarac. Na poluvrijeme se otišlo pri rezultatu 1:1.

Početak drugog poluvremena ponovo bolje otvaraju gosti, a Eldar Kožljak u 52. minuti sa oko 20 metara postiže sjajan gol za novo vodstvo gostiju rezultatom 1:2. U 60. minuti sjajan potez rezerviste gostiju Bublina, koji je makazicama sa 15 metara pokušao postići i treći gol za goste, ali domaći golman sjajnom paradom spašava Čelik. U 65. minuti nakon solo dionice, Šehić je oboren u šesnaestercu gostiju, glavni sudija Musa je pokazao na bijelu tačku, ali nakon asistencije iz VAR sobe poništio je svoju odluku, te je poništio dosuđeni kazneni udarac za Čelik. Pokušavali su Zeničani stići do izjednačenja u 76. minuti ponajbolji igrač u domaćem timu Šehić je pokušao sa 10-tak metara, ali lopta odlazi malo pored gola. U 83. minuti korner za Čelik iz kojeg glavom Telalović pogađa prečku. U 91. minuti jedanesterac za Čelik, sa siguran s bijele tačke za izjednačenje rezutata 2:2 bio je Amir Krehmić. To je ujedno bio i konačni rezutat regularnog dijela utakmice. Nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca na završnicu se plasirala ekipa Batona ukupnim rezultatom 7:8.

Ekipa Batona današnjom pobjedom plasirala se na završnicu takmičenja za kadete u FBiH koje će 22 i 23. juna biti odigrano u Međugorju.