21.9 C

Slovenija ispustila pobjedu u zadnjoj sekundi, Srbija upisala bod koji ih ostavlja u životu na Euru

Reprezentacije Slovenije i Srbije remizirale su 1:1 u meču 2. kola Evropskog prvenstva grupe C u Minhenu.

Prvi ozbiljniji napad stigao je već na otvaranju meča, kada je Adam Gnezda Čerin pokušao ugroziti gol Srbije, ali Predrag Rajković odbranio je udarac Slovenca.

Imali su fudbaleri Matjaža Keka svoj momentum na otvaranju, četiri minute kasnije prijetio je i Jan Mlakar, odlično je šutirao tik uz stativu gola Srbije, ali još jedna odlična intervencija pripisana je Rajkoviću.

Prvi žuti karton Istvan Kovacs pokazao je Filipu Mladenoviću iz Srbije u 25. minutu susreta.

Na prvi dobar napada ekipe Dragana Stojkovića Piksija čekalo se 27 minuta, tada je u dobroj poziciji bio Aleksandar Mitrović, šutirao je glavom ali odličnim refleksom brani Jan Oblak.

Preselila se igra u drugom dijelu prvog poluvremena na stranu Slovenije, Srbija je imala novi opasan atak iz prekida. Nakon kornera Mitrović je tražio poziciju, nije uspio doći do lopte, a ona je završila pored stative Oblakovog gola.

Najbolju priliku u prvih 45 minuta imali su Slovenci. Tim Max Elšnik poslije solo prodora lijepo je šutirao, ali saveznik Srbije bila je stativa, nakon odbijene lopte Benjamin Šeško nije se najbolje snašao i šutirao je loše preko gola.

Veliku priliku u finišu prvog dijela imao je Aleksandar Mitrović, zagradio se centrafor “Orlova” na petercu Slovenije, izgradio prostor za šut, ali fenomenalna intervenicja Jana Oblaka osujetila je pokušaj napadača Srbije.

Još jedna šansa za Srbiju viđena je u finišu, kada je opasan udarac Saše Lukića izblokirala odbrana Slovenije.

Odlično su reprezentativci Srbije otvorili drugo poluvrijeme. Dupli pas Tadića i Mitrovića, nakon kojeg se napadač Al Hilala našao sam ispred Oblaka, ali slovenski golman još jednom je izašao kao pobjednik pravovremenom reakcijom.

Sve opasnija bila je Srbija, Mitrović je još jednom tražio pogodak, ali nije dobro zahvatio loptu poslije upotrebljivog centaršuta saigrača, zasmetala mu je i odbrana Slovenaca.

Oslobodili su se pritiska Srbije na startu drugog dijela Kekovi fudbaleri, kada je Šeško na isteku sat vremena igre opalio iz dalje i lijepo gađao, ali parada veoma raspoloženog Rajkovića spriječila je vodstvo Slovenije.

Poslije greške Gačinovića, Žan Karničnik je uzeo loptu proslijedio je do Elšnika, koji centrira i ponovo pronalazi Karničnika za 1:0 u Minhenu. Gol pronađite OVDJE.

Mogli su igrači Srbije do poravnanja samo dvije minute kasnije, ali udarac Mitrovića zaustavila je prečka, nakon njegovo šuta loptu je zakačio i jedan fudbaler odbrane Slovenije.

Još jednom su prijetili Srbi iz prekida, ali nisu uspijevali pronađi put do mreže Oblaka.

Pokušavali su Birmančević i Samardžić u nastavku, uz malu nesigurnost Oblaka, ali promjene rezultata nije bilo. Još jednu šansu u finišu nije realizirao Mitrović koji nije imao sreće.

Svi su čekali da Kovacs svira kraj, ali je Ivaln Ilić izveo korner, pronašao Luka Jovića, a fudbaler Srbije pogodio je mrežu Oblaka i rastužio mnogobrojne navijače Slovenije pogodkom u 95. minutu i dobio veliku radost svojim navijačima.